গুগল মেপ - WHAT IS Google Maps? - {IN ASSAMESE} - ASSAMESE GK 2021

WHAT IS Google Maps? - {IN ASSAMESE} {GK 2021}

গুগল মেপ ( Google Maps) হৈছে GOOGLE বিকশিত এক WEB MAPING সেৱা। ই উপগ্ৰহৰ ছবি, এয়াৰিয়েল ফ'টোগ্ৰাফী, ষ্ট্ৰীট মেপ, ৩৬০° ইণ্টাৰেক্টিভ পেনোৰামিক দৃশ্য ৰাজপথৰ (ষ্ট্ৰীট ভিউ), বাস্তৱ সময়ৰ ট্ৰেফিক পৰিস্থিতি, আৰু পথ পৰিবহণৰ বাবে পথ পৰিকল্পনা প্ৰদান কৰে। ২০২০ চনত, গুগল মেপবোৰ প্ৰতি মাহে ১০০ কোটিৰো অধিক লোকে ব্যৱহাৰ কৰিছিল।



WHAT IS Google Maps IN ASSAMESE


Google Maps য'ত ২ প্ৰযুক্তিত C++ ডেস্কটপ PROGRAM হিচাপে আৰম্ভ হৈছিল। ২০০৪ চনৰ অক্টোবৰ মাৰ্কমাৰ্ছত, কোম্পানীটো গুগলে অধিগ্ৰহণ কৰিছিল, যি ইয়াক WEB এপ্লিকেচনলৈ ৰূপান্তৰ কৰিছিল।

WHAT IS Google Maps IN ASSAMESE


গুগল মেপৰ উপগ্ৰহ দৰ্শন হৈছে এক "টপ-ডাউন" বা পক্ষী-চকুৰ দৃশ্য; চহৰৰ বেছিভাগ উচ্চ-ৰিজলুশ্বন ছবি হৈছে বিমানৰ পৰা ৮০০-১,৫০০ ফুট (২৪০-৪৬০ মিটাৰ), উৰণ কৰা বিমানৰ পৰা লোৱা এয়াৰনেলী ছবি, আনহাতে আন বেছিভাগ ছবি উপগ্ৰহৰ পৰা। উপলব্ধ উপগ্ৰহ ছবিৰ বেছিভাগ তিনি বছৰৰ অধিক পুৰণি নহয় আৰু ইয়াক নিয়মীয়া আধাৰত আপডেট কৰা হয়। গুগল মেপছে আগতে মাৰ্কেটৰ প্ৰক্ষেপণৰ এক প্ৰকাৰ ব্যৱহাৰ কৰিছিল, আৰু সেয়েহে মেৰুৰ চাৰিওফালে সঠিকভাৱে ক্ষেত্ৰ প্ৰদৰ্শন কৰিব নোৱাৰিলে। আগষ্ট ২০১৮-ত, 3D গ্ৰ'ব দেখুৱাবলৈ গুগল মেপৰ ডেস্কটপ সংস্কৰণ আপডেট কৰা হৈছিল। ছেটিংছত 2D মেপলৈ সলনি কৰাটো এতিয়াও সম্ভৱ।

Internet কি?

ANDROID আৰু IOS ডিভাইচৰ বাবে গুগল মেপে ছেপ্টেম্বৰ ২০০৮-ত মুকলি কৰা হৈছিল আৰু ইয়াত উৎসৰ্গিত পাৰ্কিং সহায়ৰ সুবিধাৰ সৈতে GPS টাৰ্ণ-বাই-টাৰ্ণ নেভিগেশ্বন আছে। ২০১৩ চনৰ আগষ্টত, স্মাৰ্টফোনৰ বাবে ই বিশ্বৰ আটাইতকৈ জনপ্ৰিয় APP হৈছিল, যাৰ ৫৪% ৰো অধিক বিশ্বব্যাপী স্মাৰ্টফোন মালিকে ইয়াক কমেও এবাৰ ব্যৱহাৰ কৰিছিল।

WHAT IS Google Maps IN ASSAMESE


২০১২ চনত, গুগলে মেপিংত পোনপটীয়াকৈ ৭,১০০ ৰো অধিক কৰ্মচাৰী কাম কৰা বুলি প্ৰকাশ কৰিছিল।

মে ২০১৭-ত, এপ্পটোৱে ANDROID ত ২০০ কোটি ব্যৱহাৰকাৰী আছে বুলি জানিব পৰা গৈছে, লগতে YOUTUBE, CHROME, GMAIL, সন্ধান, আৰু GOOGLE PLAY, গুগল মেপসহ আন কেইবাটাও গুগল সেৱা ১০০ কোটিৰ অধিক মাহিলী ব্যৱহাৰকাৰীৰ ওচৰলৈ গৈছে।


FACEBOOK

Post a Comment

0 Comments
* Please Don't Spam Here. All the Comments are Reviewed by Admin.

Top Post Ad

Below Post Ad

DOWNLOAD ASSAMESE GK APP DOWNLOAD
GK IN ASSAMESE LANGUAGE
Join Our Telegram Channel ইয়াত ক্লিক কৰক
Like our Facebook Page ইয়াত ক্লিক কৰক
Disclaimer: সকলো তথ্য বিভিন্ন উৎসৰ পৰা সংগ্ৰহ কৰা হৈছে। কেতিয়াবা যিকোনো ত্ৰুটি দেখা যাব পাৰে, সেই পৰিস্থিতিত আমাক কমেন্ট কৰি জনাবলৈ অনুৰোধ জনোৱা হল। লগতে, আমি (www.assamesegk.info), ইয়াত প্ৰদান কৰা যিকোনো তথ্যৰ ওপৰত কোনো আইনী দায়িত্ব নলও। ইয়াত, সকলো তথ্য কোনো আইনী ব্যৱহাৰ অবিহনে শিক্ষাৰ উদ্দেশ্যে প্ৰদান কৰা হৈছে।